Wynajem

SYNERGY at WORK

Praca tymczasowa to elastyczne rozwiązanie kwestii zatrudnienia. Usługa polega na pozyskiwaniu pracowników zgodnie z potrzebami klienta, zatrudnianiu ich przez Optimum HR, w oparciu o ustawę o pracy tymczasowej, a następnie oddelegowaniu tych pracowników do pracy w firmie klienta. Jest to rodzaj trójstronnej umowy pomiędzy pracownikiem, pracodawcą – agencją zatrudnienia i pracodawcą użytkownikiem – klientem agencji zatrudnienia.

W ramach usługi Wynajem pracowników:

  • pozyskujemy i rekrutujemy pracowników
  • zawieramy z nimi – w zależności od ustaleń z Klientem – umowę o pracę tymczasową lub umowę cywilno-prawną i doraźnie lub na dłuższy czas wypożyczamy ich do pracy w u naszego Klienta
  • w przypadku pracowników udostępnianych dla pracodawców w krajach frankofońskich (rekrutacja i transgraniczna wymiana pracowników), przygotowujemy ich do wyjazdu za granicę, a po zakończonym projekcie ułatwiamy im powrót do Polski
  • przejmujemy na siebie wszystkie zobowiązania kadrowo-płacowe wobec zatrudnionych osób: prowadzimy dokumentację pracowniczą, wystawiamy zaświadczenia o zatrudnieniu, naliczamy i wypłacamy wynagrodzenia, odprowadzamy podatki i składki, przygotowujemy odpowiednie deklaracje etc.
  • w trakcie trwania projektu jesteśmy w stałym kontakcie z Klientem i z pracownikami, na bieżąco monitorujemy ich działania i udzielamy niezbędnych informacji.

Wynajem pracowników to przede wszystkim:

NIŻSZE KOSZTY

Nasi Klienci podkreślają, że wykorzystywanie potencjału elastycznych form zatrudnienia pomaga im wprowadzać znaczne oszczędności w firmowych budżetach. Dzięki współpracy z OPTIMUM HR Firmy ograniczają koszty związane z rekrutacją i selekcją, obsługą administracyjną czy też koniecznością utrzymania bądź tworzenia nowych stanowisk pracy. A oszczędność czasu i formalności pozwala im skupić się na kwestiach kluczowych dla ich biznesu.

BEZPIECZEŃSTWO

Współpraca z nami to także doskonała szansa na weryfikację kompetencji i kwalifikacji pracownika przed zatrudnieniem go na etat. Nasi Klienci nie tylko mają możliwość sprawdzenia umiejętności swojej nowej kadry, ale mogą również w krótkim czasie zastąpić pracowników, którzy nie spełnili ich oczekiwań. Dzięki takim rozwiązaniom współpracujące z nami Firmy są doskonale chronione przed ryzykiem podjęcia błędnych decyzji rekrutacyjnych.

BŁYSKAWICZNA REAKCJA NA ZMIANY

Praca tymczasowa i leasing pracowniczy to również świetny sposób na elastyczne uzupełnienie załogi pracowniczej. Dzięki możliwości błyskawicznego i swobodnego zwiększania lub ograniczania zapotrzebowania na dodatkową kadrę, nasi Klienci doskonale radzą sobie z sezonowością, okresowymi wzrostami zamówień oraz nagłą absencją pracowników.